I Włocławski Turniej Nocnych Marków 3 czerwca 2016 r.

W piątek 3 czerwca 2016 r. , o godz. 20:00 na „Orliku” ZS nr 11 we Włocławku odbył się I Włocławski Turniej Nocnych Marków - pierwszy tego typu turniej charytatywny, mający na celu pomoc w finansowaniu leczenia i rehabilitacji Wiktorii Włodarskiej – siostry piłkarza Lidera Włocławek. Turniej ten zgromadził blisko 500 osób, w tym 150 zawodników z 12 drużyn. W zespołach znaleźli się zawodowi piłkarze, prezydent Włocławka – Marek Wojtkowski wraz z urzędnikami, policjanci, strażacy, radni, nauczyciele, prezesi i dyrektorzy, a także pracownicy włocławskich i okolicznych firm. Turniej otworzyli Piotr Kwiatkowski, prezes Lidera Włocławek, wraz z prezydentem. Następnie krótko historię Wiktorii opowiedziała jej mama. Po powitaniu rozdano pamiątkowe koszulki z logo Lidera oraz napisem „Gol dla Wiktorii”. Same rozgrywki zaplanowano jako 10 minutowe mecze w systemie każdy z każdym. Uczestników podzielono na dwie pięcioosobowe grupy A i B.

Grupa A: Nauczyciele, Ratownicy Medyczni, Urząd Miasta, MPK, Solidarność Drumet, Mas-Drob, Łokietek MasDrob Siniarzewo

Grupa B : Anwil, Bomilla, Media i Przyjaciele, Prezesi, Policja i Saniko.

Mecz finałowy rozegrany został o godzinie 3:10 i mimo tak późnej pory, zawodnicy dawali z siebie wszystko. Po blisko pół godzinie rzuty karne wyłoniły zwycięzcę Turnieju Nocnych Marków, którymi okazała się drużyna Nauczycieli. Uroczystego wręczenia medali oraz pucharu zwycięzcom i finalistom dokonała mama Wiktorii. Podczas imprezy najważniejsze jednak było uzyskanie jak największego wsparcia dla Wiktorii, dlatego też można było wziąć udział w loterii fantowej i zdobyć m.in piłki z podpisami Anwil Team, reprezentacji Polski U-20, koszulkę Lidera, Junaka, karty piłkarskie z autografami piłkarzy Legii Warszawa, a także rozmaite gadżety, nie tylko piłkarskie. Uzyskaną kwotę w wysokości 3428,57 zł wręczono mamie bohaterki turnieju na boisku Orlik przy ZS 11.

Naszą drużynę reprezentowali :  Adam Ceterski, Adrian Jóźwiak, Cezary Stolcman, Rafał Szortyka, Krzysztof Szortyka oraz koledzy Adriana z włocławskich firm.

Wyniki naszej drużyny:

1 mecz : Urząd Miasta Włocławek – Łokietek 0:2